• MEDLEMSLISTE

    Anders Clausen, Biblioteks- og Borgerservicechef, Ringsted Kommune.
    Anette Ravnholt, Biblioteks- og Borgerservicechef, Center for Bibliotek og Borgerservice
    Anne Liisberg, Kulturchef, DGI-byen
    Anne Katrine Heje Larsen, Founder & Director, KPH
    Bente Schade Poulsen, Markeds- og Kundechef, Dansk BiblioteksCenter A/S
    Betina Louise Kimergård Toft, Kulturhusleder, Telefonfabrikken - Gladsaxe Kulturhus
    Birgit Gundorph-Malling, Chef for Sundhed, Idræt og Kultur, Halsnæs Kommune
    Bjørn Borup, Centerchef, Vallensbæk Kommune
    Brian Wiborg, Museumschef, Viborg Museum
    Carsten Møller, Administrationschef, Det Kongelige Teater
    Carsten Skjøt, Økonomi- og administrationschef, Louisiana, Museum for Moderne Kunst
    Christen Obel, Formand for Driftsgruppen, Musikkens Hus
    Dorthe Temberg, Biblioteks- og Borgerservicechef, Nordfyns Kommune
    Efva Lilja, Direktør, Dansehallerne
    Gunnar Madsen, Daglig leder, ROSA - Dansk Rock Samråd
    Hans Henriksen, Teaterdirektør, Aalborg Teater
    Henrik Hatt, Afdelingsleder, Moesgaard Museum
    Inge Fjord, Skoleleder, Det Kongelige Teaters Balletskole i Odense
    Jakob Guillois Lærke, Bibliotekschef, Gladsaxe Bibliotekerne
    jane hald, Kulturchef, Kalundborg Kommune
    Joan Kamstrup, Kultur- og Fritidschef, Mariagerfjord Kommune
    Judith Schwarzbart, Rektor, Det Jyske Kunstakademi
    Jytte Dahl, Bibliotekschef, Køge Bibliotek, Kultur- og Økonomiforvaltningen
    Kasper Wilton, Teaterchef, Folketeatret
    Kim Von Bülow, Generalsekretær, DATS - landsforeningen for dramatisk virksomhed
    Kirsten Frandsen, Centerchef for Kultur, Fritid og Turisme, Gribskov Kommune
    Lars Bent Petersen, Rektor, Det Fynske Kunstakademi
    Lars Falk Hoffmann, Kultur- og Fritidschef, Frederikshavn Kommune
    Lene Harder, Biblioteksleder, Nota
    Linda Klingenberg , Bibliotekschef, Herlev Bibliotek
    Lis Rom Andersen, Kulturchef, Aalborg Kommune
    Louise Eltved Krogsgård, Udviklingskonsulent, Brønderslev Forfatterskole, v/Brønderslev Bibliotek
    Martin Buck Hegaard, CEO & Partner, Volume
    May-Britt Diechmann, Biblioteksleder, Stevns Kommune
    Mette Mandrup, Centerchef for Kultur og Fritid, Slagelse Kommune
    Mette Wolf, Direktør, Nørrebro Teater
    Mette Blum Marcher, Direktør, Guldagergaard
    Mia Sørup, Biblioteksleder, Sorø Kommune
    Nicolai Frank, Kontorchef, Odense Kommune, By- og Kulturforvaltningen, Kultursekretariatet
    Nikolaj Koppel, Underdirektør, Kultur, Tivoli
    Nina Thorsted Petersen, Centralbibliotek Udviklingskonsulent, Odense bibliotekerne
    Pelle Koppel, Teaterleder, Teater V
    Per Høgh Sørensen, Leder af Kultur, Natur & Fritid og Bibliotekerne, Ringkøbing-Skjern Kommune, Land, by og kultur
    Peter Christensen, Kulturchef, Køge Kommune
    Peter Danelund, Produktchef, DBCas
    Rane Willerslev, Museumsdirektør, Nationalmuseet
    Sanne Caft, Vicechef, Københavns biblioteker
    Stine Lund, Kulturkonsulent, Lyngby-Taarbæk Kommune
    Thure Dan Petersen, Kulturchef, Lejre Kommune, Kultur, Fritid & Turisme
    Tina Pihl, Bibliotekschef, Biblioteket Frederiksberg
    Ulrik Müller, Partner, Deloitte

VI HAR MEDLEMMER FRA BL.A.: