• MEDLEMSLISTE

    Anders Christiansen, Chefkonsulent, KL
    Anders Debel, Direktør for Teknik og Miljø, Holstebro Kommune
    Anders Skov, Direktør, Aage V. Jensen Naturfond
    Anders Jørn Jensen, Centerleder, Miljøpunkt Nørrebro
    Ane Klok, Projektchef, Danmarks Miljøportal
    Anitha K. Sharma, Scientific Officer, InnovationsFonden
    Anja Whittard Dalberg, Plan- og Miljøchef, Hvidovre Kommune
    Ann Kjemtrup, Kontorchef, Forsvarsministeriets Ejendomsstyrelse
    Anna Maria Hill Mikkelsen, Seniorrådgiver - Miljø, Nordisk Ministerråd
    Bent Rasmussen, Skovrider, Naturstyrelsen Vadehavet
    Bo Lindhardt, Chef for Vand, Novafos
    Brian Thomsen, Direktør, Dansk Akvakultur
    Carsten Rahbek, Professor og Centerleder, Center for Makroøkologi, Evolution og Klima, KU
    Charlotte Frimer Petersen, Sekretariatschef, Østlige Øers Landboforeninger
    Christian Deibjerg Hansen, Registreringschef, BASF A/S
    Christina Føns , Miljøchef, Esbjerg Kommune
    Claus Jespersen, Skovrider, Naturstyrelsen Storstrøm
    Claus Jørgensen, Projektchef, Forbrugerrådet Tænk Kemi
    Dorethe Nielsen, Manager in TBL Management, Novo Nordisk A/S
    Erik Lydiksen, Direktør, SLF (Sønderjysk Landboforening)
    Eva Lund, Leder af EHSQ, Fortum Waste Solutions A/S
    Geir Oddsson, Senior rådgiver, Nordisk Ministerråd
    Gitte Ellehave Schultz, Enhedschef for Miljø og Klima, Region Hovedstaden
    Gitte Tholstrup Kaalby, Funktionsleder, Plan og Projekt, Aarhus Kommune, CENTER FOR MILJØ OG ENERGI, AFFALDVARME AARHUS
    Hanna Loyche, Public Affairs Manager, BASF A/S
    Hanne Bach, Direktør, DCE - Nationalt Center for Miljø og Energi
    Hans Kjær, Chefkonsulent, Miljø- og Fødevareministeriet
    Hans-Martin Friis Møller, Direktør, Kalundborg Forsyning A/S
    Inger Asp Fuglsang, Forretningschef, Niras
    Jacob Brandt, Partner, Bech-Bruun
    Jakob Tilma, Kommunikationschef, Dansk Planteværn
    Jan Ejsted, Direktør, Friluftsrådet
    Jens Heslop, Direktør Teknik og Miljø, Horsens Kommune
    Jette Jungsberg, Afdelingsleder, Center for Teknik og Miljø - Slagelse Kommune
    Johanne Aaberg Andersen, Afdelingsleder - Miljø, Geo
    Jørgen Ussing, Natur og Miljøchef, Mariagerfjord Kommune
    Kåre Svarre Jakobsen, Kommunaldirektør, Ishøj Kommune
    Katrine Pindstofte, Salgschef Miljø Danmark, ALcontrol
    Kjeld Lundager Jørgensen, Specialkonsulent, cand.agro, Naturstyrelsen Himmerland
    Lars Hammer Wentoft, Associeret Partner & Advokat, Mazanti-Andersen, Korsø Jensen & Partnere
    Lars Nissen, Projekt- og markedschef - Forurenede grunde og affald, Cowi
    Lisbet Hagelund, Chefkonsulent, Dansk Erhverv
    Louise Lyng Bojesen, Centerchef, Teknik & Miljø , Bornholms Regionskommune
    Maria Pilgaard , Rådgiver, LMO I/S
    Martin Stentoft Jacobsen, Partner, Wastecontrol ApS
    Mette Toftegaard Rasmussen, Specialkonsulent sundhed, økologi og bæredygtighed, Hotel- og Restaurantskolen
    Michael Damm, Miljøchef, Aalborg Kommune, Miljø- og Energiforvaltningen
    Morten Sørensen, Leder, Regionernes Videncenter for Miljø og Ressourcer, Danske Regioner
    Niels Bjørkbom, Leder, Miljø og Geoscience, Energinet.dk
    Niels Dalsgaard, Direktør, Musholm A/S
    Niels Erik Jespersen, Ejer, MIJODAN A/S
    Ole Vissing, Enhedschef, Københavns Kommune, Teknik og miljø, Byens udvikling
    Ole Morten Petersen, Direktør, Dakofa
    Per Grønvald, Vand- og Miljøchef, Brønderslev Forsyning A/S
    Per Nørmark Andersen, Afdelingsleder, Natur og Miljø, Hedensted Kommune
    Søren Friese, Skovrider, Naturstyrelsen - Bornholm
    Susanna Kjær Nielsen, Natur- og miljøchef, Furesø Kommune
    Susanne Lykke Jakobsen, Chefkonsulent - Programleder for Blødere vand, HOFOR A/S
    Thorkild Lauridsen, Centerchef - Miljø, Faxe Kommune
    Tom Heron, Regionsdirektør, Niras
    Ulrik Jensen, Miljøkoordinator, Ørsted Thermal Power A/S

VI HAR MEDLEMMER FRA BL.A.: